► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
«Міжнародна фінансова допомога стала вагомим джерелом валютних надходжень до країни. Загальний обсяг такої допомоги у II кварталі становив $6,5 млрд, а з початку повномасштабної війни — майже $13 млрд (станом на 26 червня 2022 року)», — йдеться у документі.
Фінансова допомога
Значна частина цієї допомоги надходить у вигляді грантів, що разом зі стійкими переказами, забороною на виведення дивідендів та скороченням реінвестованих доходів дозволило звести поточний рахунок зі значним профіцитом.
Читайте також: Допомога від міжнародних організацій: як отримати виплати через платформу єДопомога
Однак загального обсягу міжнародної допомоги було недостатньо для компенсації відтоку валюти з країни, сформованого насамперед збільшенням готівки поза банками та зростанням заборгованості за торговельними кредитами (зокрема через логістичні труднощі та небажання експортерів заводити виручку в країну).
В результаті валютний ринок балансувався інтервенціями НБУ, тож резерви протягом другого кварталу зменшилися на $5,3 млрд — до $22,8 млрд.
Нагадаємо
Прем'єр-міністр України Денис Шмігаль заявив, що до кінця року Україна отримає ще близько $20 млрд допомоги та підтримки міжнародних партнерів.