За словами Фурси, зараз раціональна поведінка населення полягає в тому, щоб не витрачати гроші, а зберігати їх, причому не в національній валюті. А державі треба, щоб люди, навпаки, витрачали гроші і підтримували економіку, і не сприяли відтоку капіталу, купуючи валюту.
На думку експерта, інвестиції в військові облігації в американській валюті — це той баланс, який допомагає людям «сховатися» від девальвації. А з іншого — цей механізм повертаєте долари державі, і вона може друкувати менше грошей для фінансування дефіциту бюджету.
«Тому, якщо ми говоримо про патріотичного громадянина, то військові облігації патріотично (купувати — ред.) в доларах.
«В нас люблять згадувати про американські військові облігації, які були безвідсотковими, але вони були в доларах. І ризику девальвації в Сполучениї Штатах не було», — каже Сергій Фурса.
На його думку, ризики реструктуризації або дефолту за такими облігаціями мінімальні.
«Більшість валютних облігацій належить державним банкам, ніхто сам собі в ногу стріляти не буде. А наявність валюти дає вам змогу захистится від валютних ризиків, допомагаючи при цьому державі, — зазначив експерт.
Читайте також: Усе про військові облігації: Як купити, продати
та скільки можна заробити
Яка альтернатива ОВДП
Ще одною можливістю для інвестрів Фурса вважає валютні депозити.
НБУ дозволив банкам із 21 липня 2022 року продавати безготівкову валюту громадянам для подальшого розміщення на депозит у межах щомісячного ліміту 50 тис. грн (в еквіваленті).
«Якщо ви маєте долари, то принаймні залишіть ці долари в системі. Це той компроміс, який зараз пропонує вам Нацбанк», — каже Фурса.
Нагадаємо
26 липня Мінфін розміщав військові облігації:
- в доларах — під 4% з погашенням 25 січня 2024 року;
- в євро — під 2,5% з погашенням 11 січня 2024 року.