►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»: головні фінансові новини
Федрезерв вирішив збільшити відсоткову ставку за федеральними кредитними коштами (federal funds rate) до 2,25−2,5% річних. Востаннє у цьому діапазоні ключова ставка США перебувала у 2018−2019 роках.
Облігації
З 1 червня Федрезерєв щомісяця продає казначейські облігації на суму $30 млрд та іпотечні на $17,5 млрд. У вересні обсяг продажів буде збільшено за планом — до $60 млрд для казначейських та $35 млрд для іпотечних паперів. Прискорення згортання балансу не планується.
Під час прес-конференції голова ФРС Джером Пауелл заявив, що інфляція все ще перебуває набагато вище за мету в 2%, проте очікується, що ціни почнуть знижуватися в найближчі місяці. Також Пауелл зазначив, що на наступному засіданні можливе «ще одне незвичайно велике збільшення ставки».
«Це залежатиме від даних, що надходять», — заявив він.
За словами голови ФРС, регулятор прагне до кінця поточного року довести ставку до нейтрального рівня. На минулій прес-конференції він говорив, що цей рівень перебуває у діапазоні 3−3,5%.
Читайте: ФРС рекордно підвищила ставку — вперше з 2000 року
Реакція ринку
- індекс Dow Jones зростає на 1,15%, до 32 126,62 пунктів;
- індекс S&P 500 зростає на 2,25%, до 4009,54 пунктів;
- індекс NASDAQ Composite зростає на 3,6%, до 11988,19 пункту.
Прогнози ФРС
У середині червня 2022 року у ФРС прогнозували, що ставка досягне 3,4% до кінця 2022 року, 3,8% до кінця 2023 року та становитиме 3,4% за підсумком 2024 року, згідно з медіанним прогнозом.
ФРС орієнтується на макроекономічні індикатори, коли приймає рішення щодо монетарної політики. У червні рівень безробіття у США залишався стабільним, що говорить на користь жорсткості монетарної політики. Він склав 3,6% четвертий місяць поспіль, а кількість безробітних майже не змінилася — 5,9 млн осіб, згідно з даними Федерального бюро статистики праці США.
Президент США Джо Байден також наголошував, що не бачить ознак рецесії в економіці США. «На мій погляд, у нас не буде рецесії», — наводить його слова Bloomberg. Байден зазначив, що рівень безробіття в країні залишається історично низьким, тому він очікує на перехід до сталого зростання.
Читайте: Інфляція у США оновила максимум за останні 40 років
Але інфляція у США за підсумками червня зросла до нових максимумів за останні 40 років, до 9,1% у річному вираженні, тоді як експерти прогнозували зростання лише до 8,8%. Це максимальні темпи зростання із грудня 1981 року. Базова інфляція без урахування зростання цін на продукти та енергоносії сповільнилася і склала 5,9% проти 6% у травні та березневого пікового рівня 6,4%, повідомило Міністерство праці США.
Передісторія
У рамках боротьби з рекордним зростанням цін Федеральна резервна система США 4 травня підвищила ключову процентну ставку на 50 базисних пунктів — з 0,25−0,5% до 0,75−1% річних. Глава центробанку Джером Пауелл заявив, що інфляція зростає надто швидко, але додав, що не планує піднімати ставку більш ніж на 0,5 в.п. за раз.