► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»: головні фінансові новини
«Мета полягає у тому, щоб узгодити терміни, які вже встановив ЄС. Ми хочемо переконатися, що механізм обмеження цін набуде чинності одночасно», — сказав чиновник, який попросив не називати його імені.
«Велика сімка» — США, Канада, Японія, Німеччина, Франція, Італія та Великобританія — заявила минулого місяця, що розгляне питання про встановлення стелі цін на російську нафту, щоб обмежити доходи від нафти, які Москва використовує для фінансування свого вторгнення в Україну.
З того часу робляться спроби залучити до співпраці Китай та Індію, які вже купують російську нафту зі знижкою у порівнянні з ринковою ціною.
Читайте також: Ціни на нафту стабілізувалися
«Ми вже отримали звістку від низки азійських країн, які зацікавлені або в приєднанні до коаліції, або в кращому розумінні ціни, щоб посилити свої позиції в переговорах з росіянами щодо майбутніх контрактів», — сказав офіційний представник G7.
Китай та Індія зацікавлені в мінімізації своїх витрат на імпорт нафти, тому що вони стурбовані впливом на бюджет через роздрібні ціни та інфляції, що часто субсидуються, сказав чиновник.
«Велика сімка» хоче, щоб ціна на російську нафту встановлювалася членами картелю покупців на рівні вище собівартості видобутку в Росії, щоб Кремль мав стимул продовжувати качати, але набагато нижче за нинішні високі ринкові ціни.
Читайте також: Казахстан хоче в обхід РФ транспортувати нафту до Європи
Таким чином, Росія опиниться перед важким вибором між згодою на нижчі, але доходи, що зберігаються, і майже повною відсутністю доходів після того, як у грудні набуде чинності ембарго ЄС на нафту.
Чиновник сказав, що Росії важко продавати свою нафту в інших країнах, оскільки санкції ЄС передбачають заборону на всі фінансові послуги, пов'язані з торгівлею її нафтою, включаючи страхування, перестрахування і фінансування вантажів і суден.