► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«У травні 18 банків мали операційний збиток 2 млрд грн, у червні - 36 зі збитком 5,5 млрд грн. Загалом все виглядає непогано. Такі, що складають ядро, системно важливі банки стійкі навіть з точки зору прибуткової діяльності, але є частина банків з неефективною бізнес-моделлю до війни — вони помітно просідають», — сказала Рожкова.
За її словами, за результатами п'яти місяців 2022 року було зафіксовано 22 збиткові банки зі збитками 9,4 млрд грн, а за підсумками шести місяців — 22 банки зі збитками 14,6 млрд грн.
«Загалом банківська система збиткова та її збиток становить 4,6 млрд грн всього за шість місяців», — зазначила вона.
Читайте також: Стало відомо, хто з банків отримав рефінанс НБУ минулого тижня
Рожкова також повідомила, що за пів року банки сформували 57,9 млрд грн резервів, зокрема майже 50 млрд грн їх сформовані системно важливими банками.
«Операційний результат поки що позитивний, дає можливість безперебійно функціонувати, тож загалом виглядає непогано. Але якщо подивимося на динаміку, то в травні не було жодного банку з процентним збитком, а в червні таких вже 10: за нашими оцінками, це банки, які отримали низьку оцінку за показником бізнес-моделі, їхній сумарний збиток 98 млн грн — поки що це мало», — додала вона.
Читайте також: Нацбанк відкликав ліцензії 8 фінустанов
За словами Рожкової, ймовірно, у вересні-жовтні НБУ спробує дистанційно оцінити реальний стан банків і працюватиме за потенційними напрямками щодо їх поліпшення.