► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram : головні новини про інвестиції та фінанси
Ф'ючерси на нафту марки Brent з поставками у вересні зросли на $1,66, або 1,6%, до $106,81 за барель до 06:18 за Грінвічем, продовживши зростання на 1,9% у попередній день.
Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) з постачанням у вересні зросли на $1,47, або 1,5%, до $98,17 за барель, додавши 2,1% у понеділок.
Дії Росії
У понеділок Росія посилила тиск на Європу, оскільки «Газпром» заявив, що постачання газопроводом «Північний потік-1» до Німеччини скоротяться до 20% пропускної спроможності.
Скорочення постачання з Росії призведе до того, що країни не зможуть виконати своїх завдань щодо поповнення сховищ природного газу перед зимовим періодом. Німеччині, найбільшій економіці Європи, загрожує нормування газу для промисловості, щоб зігріти своїх громадян у зимові місяці.
Читайте також: Без обмеження ціни на російську нафту її вартість може зрости до 40%
Це може спонукати кінцевих споживачів до обміну свого газу на нафтопродукти, особливо на дизельне паливо. Але це також пов'язано з ризиком, оскільки Росія постачає більшу частину дизельного палива до регіону, і очікується, що ціни для водіїв, які залежать від палива, зростуть.
«Підвищення цін на газ, викликане дефіцитом газу в Росії, може призвести до додаткового переключення з газу на сиру нафту і підтримати ціни на нафту», — заявив Хіроюкі Кікукава, генеральний менеджер з досліджень Nissan Securities.
Тиск на ціни також спричинив падіння попиту через нещодавні високі ціни на нафту і паливо, а також очікування підвищення відсоткових ставок у США.
Читайте також: Казахстан хоче в обхід РФ транспортувати нафту до Європи