► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Якщо угоду не буде зірвано, вона дозволить експортувати приблизно 22 мільйонам тонн пшениці, кукурудзи та інших культур. Крім того, це дозволить запобігти глобальній продовольчій кризі.
На підписанні договору будуть присутні президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган та генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, які відіграли ключову роль у переговорах щодо угоди.
Читайте також: Росія вивезла з України зернових та рослинних олій на 613 млн доларів — KSE Агроцентр
Ібрагім Калин, прессекретар та радник Ердогана, заявив, що підписання договору матиме «критичне значення для глобальної зернової безпеки».
Остаточний текст договору було погоджено після зустрічі Ердогана зі своїм російським колегою Володимиром Путіним у Тегерані на початку цього тижня.
Хоча Росія погодилася не атакувати вантажні судна та українські порти в рамках угоди, за словами двох осіб, знайомих із договором, Київ, як і раніше, сильно сумнівається в мотивах Росії та її гарантій безпеки.
«Всі розуміють, що щось може піти не так», — сказав український чиновник, близький до переговорів.
Читайте також: В Україні до кінця жовтня дефіцит зерносховищ становитиме до 15 млн тонн
Україна, п'ятий за величиною експортер пшениці у світі та життєво важливий постачальник основних продуктів харчування до країн Близького Сходу та Африки.
Відповідно до угоди, вантажні судна, що прямують до українських портів та з них, перевірятимуться на об'єктах спостереження в Туреччині, щоб розвіяти побоювання Москви, що судна можуть використовуватися для контрабанди зброї.