► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram : головні новини про інвестиції та фінанси
У Верховній Раді 18 липня було зареєстровано проєкт Постанови № 7561 про внесення змін до Постанови Верховної Ради «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України».
Авторами проєкту виступають речник Ради Руслан Стефанчук, перший віцеспікер Олександр Корнієнко, віцеспікер Олена Кондратюк, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, а також депутати різних фракцій: Ірина Геращенко, Сергій Соболєв, Юлія Клименко.
Читайте також:Ринок праці: кому в Україні платять найвищі зарплати
Згідно з логікою цього проєкту із коштів Державного бюджету, які відповідно до нещодавно внесених змін надійдуть до Держбюджту, у тому числі від міжнародної допомоги, народним депутатам дозволяється фінансувати надбавки.
19 липня Рада ухвалила цю постанову. «За» проголосували 308 нардепів.
У пояснювальній записці автори проєкту зазначили, що «проєктом Постанови пропонується встановити, що кошти, передбачені Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 9 липня 2022 р. № 2385-ІХ, можуть спрямовуватись на здійснення виплат, встановлених пунктом 2 Постанови Верховної Ради України «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України» від 7 грудня 2021 р. № 2240-VIII.
Тобто ці кошти можуть спрямовуватись на виплату надбавок народному депутату у розмірі, встановленому для членів уряду.
Читайте також: Як змінилися зарплати у робочій сфері
Проєкт ухвали також пропонує встановити розмір посадового окладу для народних депутатів України, які тимчасово не входять до складу комітетів Верховної Ради України.
Таким чином депутати, які не входять до складу жодного комітету, також отримуватимуть 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.