У п'ятірку областей-лідерів входять також Запорізька, Харківська, Донецька та Херсонська області — регіони України, які найбільше страждають від війни або частково окуповані.
Найменше шукали роботу в Польщі українські жінки із безпечніших областей Західної України — Тернопільської, Чернівецької, Івано-Франківської тощо.
«У перші місяці війни українські жінки не виявляли високого інтересу до роботи. Більшість з них вважали, що їхнє перебування в Польщі буде тимчасовим, варто перечекати максимум місяць. Крім того, вони оговтувалися від стресу. Але на третьому місяці війни жінки почали цікавитися можливостями заробляти в Польщі і влаштуванням дітей у навчальні заклади, щоби працювати. Особливо жінки з тих регіонів, які активно обстрілюються російською армією, а також ті, хто втратив чоловіків чи майно в Україні», — твердить директорка Департаменту рекрутації агенції працевлаштування Gremi Personal Анна Джоболда.
Читайте також: Українцям розповіли, де можна найбільше заробити влітку у Польщі
Пік працевлаштування українських біженок співпав з початком «високого» туристичного сезону в Польщі. В червні на 20% більше жінок шукали роботу у порівнянні з травнем.
Одна з причин — економічна: жінки мають працювати, якщо хочуть залишитися в Польщі, а також утримувати родину, поки чоловіки воюють або не мають можливості заробляти в Україні.
Водночас втричі зросла кількість вакансій для жінок — у сфері обслуговування, на підприємствах харчової промисловості та логістиці, де можна заробляти без знання мови і не маючи досвіду.
Читайте також: Де працюють і скільки заробляють українські жінки в Польщі
Експерти відзначають збереження тенденції міграції з України від моменту вторгнення Росії у 2014 році. Це змінило географію виїздів до Польщі.
Найбільше мігрантів — близько 60% — їхали з центральних та східних регіонів України, коли ще 3−4 роки до війни переважно виїжджали українці із західних областей.
Натомість якщо протягом 8 років головним фактором міграції для 80,6% українців був економічний (до Польщі їхали працювати через вищі, ніж в Україні зарплати), то зараз — в активну фазу повномасштабної війни — це фактор безпеки.