Незважаючи на новий рекорд інфляції у червні (у поточному діловому циклі), роздрібні продажі в США зросли у червні на 1%, перевищивши прогноз 0.8%. Що здивувало ще більше, зростання базових роздрібних продажів, яке відрізняється меншою волатильністю від місяця до місяця, перевищило прогноз майже вдвічі — 1% проти 0.6% прогнозу. Різко сповільнили зростання імпортні та експортні ціни, динаміка виявилася також кращою за очікування.
Індекс настроїв від У. Мічиган вперше за кілька місяців перейшов у зростання, з 50 пунктів у червні до 51.1 пункту у липні. Зростання поки невелике, але більше важливий сам факт зростання, оскільки ринок очікував падіння до нового мінімуму. Інфляційні очікування на наступні п'ять років також дозволили зітхнути, показник знизився з 3.1% до 2.8%. Чималу роль у цьому відіграло уповільнення темпів зростання цін на бензин у липні, після різкого підвищення у червні.
Дані з роздрібних продажів та звіт від У. Мічиган лягли на противагу звіту з інфляції за червень, вказавши, по-перше, що споживачі виносять тягар інфляції та продовжують споживати солідним темпом, а по-друге, що у червні тренд інфляції міг нарешті досягти переломної. точки. Враховуючи, що ринок почав закладати екстремальні сценарії посилення політики ФРС (підвищення ставки на 100 б.п. у липні), дані за п'ятницю стали тригером для значної корекції цих очікувань, що спричинило різкий відкат долара на половину відсотка та відскок на ринках акцій Азії, Європи та у ф'ючерсах на американські індекси акцій на більш ніж 1% у понеділок.
Раніше два представники ФРС Буллард і Уоллер заявили, що незважаючи на те, що розглядаються всі варіанти посилення політики в липні, включаючи екстремальні, вони хотіли б побачити чіткі сигнали в даних, що підвищення 75 б.п. не буде найкращим рішенням. Зрозуміло, що дані щодо роздрібних продажів та інфляційних очікувань таких сигналів не містили. У понеділок шанси на підвищення ставки на 100 б.п., згідно з ф'ючерсами на процентну ставку, знизилися з 84% до 35.6%. «Період мовчання» чиновників ФРС цього тижня перед засіданням наступного та відсутність ключових звітів щодо американської економіки цього тижня роблять малоймовірним, що ринок зробить базовим сценарієм підвищення ставки на 100 б.п. У зв'язку з цим ризики для долари зміщені у бік подальшого зниження, індекс долара може протестувати попередню зону консолідації 107−106.75: