Кредитно-дефолтні свопи України CDS (б. п.). Джерело: dragon-capital.com
Після першого раунду переговорів між делегаціями України та РФ у Білорусі котирування кредитно-дефолтних свопів нашої країни CDS (фінансового інструменту для страховки від дефолту емітента облігацій) почали знижуватися. Графік демонструє «провал» показника до 64,39%. Однак після початку конфлікту в Донецькій та Луганській областях цей показник з кінця квітня почав зростати, іноді знижуючись у рамках корекції. Настрої інвесторів сьогодні повністю залежать від результатів військового протистояння. Поточні значення вже давно вищі за рекордні позначки 2015 року, коли в ОРДЛО йшли активні бойові дії і українська делегація вела переговори про реструктуризацію зовнішнього боргу.
Курс єврооблігацій України зі строком погашення у 2022 році станом
Вартість євробондів знизилася до позначки 35,50% від номінальної вартості. На даний момент цей показник піднявся до рівня 49,5%.Прибутковість цих паперів залишається на сміттях. Ще драматичніша ситуація складалася в євробондах з терміном погашення у 2033 році.
Курс єврооблігацій України зі строком погашення у 2033 році станом
Курс цих паперів опустився до рівня 16,00% від номіналу, зараз спостерігається незначне зростання — до 18,00%. Поточні показники паперів свідчать, що інвестори слабо вірять у їх своєчасне погашення. Має бути ще багато роботи зі стабілізації ситуації та відновлення довіри учасників ринку до наших держоблігацій. На те, що відбувається, не вплинув навіть позитив у переговорах про вивезення українського зерна на зовнішні ринки.
На готівковому валютному ринку гривня до долара США опустилася нижче за рівень 35,50, а євро послабився до позначки 37,50.