►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Де працюють і скільки заробляють жінки
В червні на 20% більше жінок шукали роботу порівняно з травнем. Одна з причин — економічна: жінки починають усвідомлювати, що мусять працювати, якщо хочуть залишитися в Польщі.
З початком туристичного сезону жінки з України усе частіше обирають роботу в сфері обслуговування — готелях, кафе та ресторанах.
Без знання польської мови і досвіду вони можуть розраховувати на роботу помічниць на кухні або покоївок. В місяць їх зарплата складає 2800−3300 злотих на руки (17,1 -20,2 тис. грн).
Влітку на 25−30% зросла кількість вакансій на підприємствах харчової промисловості — рибзаводах та мясокомбінатах, де жінки можуть отримати 3300−3500 злотих на місяць (20,2−21,4 тис.грн).
Читайте також: Робота за кордоном: найвища конкуренція у Польщі, а найбільше платять в Ізраїлі
Із закінченням літнього сезону кількість вакансій у HoReCa та сільському господарстві для жінок зменшиться, проте з серпня більше пропозицій роботи з'явиться у логістиці (зарплата — 2800−3000 злотих), а з жовтня — на підприємствах легкої промисловості та виготовленні електроніки (2900−3500 злотих), адже ці галузі починають завчасно готуватися до зимових свят, нарощуючи виробництво.
З цієї самої причини восени спостерігається стабільно високий попит на роботу для жінок на підприємствах харчової промисловості.
Українські біженці
За словами експертки, українські біженки в Польщі також працевлаштовуються на висококваліфіковану роботу — у міжнародні компанії, де потрібне знання англійської мови. Зарплата для таких фахівців у Польщі стартує від 4 000 злотих. Частина українських жінок вчать польську мову, щоби працювати за фахом чи претендувати на іншу висококваліфіковану роботу.
Читайте також: Українські жінки у Польщі: працювати чи повертатися
За інформацією Міністерства родини й соціальної політики Польщі з майже 1,2 млн біженців з України, яким надано польський ідентифікаційний номер PESEL, понад 500 тис. є працездатного віку.