Баланс ФРС (млн доларів). Джерело: tradingeconomics.com
І ось зараз цю «зайву» грошову масу почали вилучати із системи. За раніше озвученим планом, протягом літа «знищуватиметься» по 47,5 млрд доларів США на місяць, а з вересня — по 95,0 млрд. Якщо 21 червня баланс ФРС становив 8,934 трлн доларів, то до 11 липня він знизився до 8,891 трлн. Через те, що скорочення балансу почалося лише наприкінці червня, багато хто вже встиг звинуватити ФРС у невиконанні своїх же обіцянок. Насправді, це не так. Аналіз реалізації програми QT у 2018−2019 роках показує, що баланс скорочувався щомісяця не завжди точнісінько на заздалегідь заявлену величину. Пов'язано це з тим, що кількість облігацій, що погашаються в місяць, нерівномірна. Тому в якийсь момент їх можуть вилучити трохи менше, а потім трохи більше. У результаті середня величина викупу паперів збігається із запланованим графіком.
Точних термінів закінчення програми QT немає. Відповідно до теорії, її мають завершити при поверненні інфляції до цільового рівня 2%.Але це малоймовірно. Скоріше варто очікувати сильного «обвалу» ринку, щоб регулятор припинив скорочення свого балансу. Напевно, десь ближче до 3000−3200 пунктів за індексом S&P 500 можна буде очікувати, що ФРС згорне QT. А поки ринок не досяг цього діапазону, програма працюватиме.
Графік валютної пари EURUSD, D1.
У валютній парі EURUSD єдина європейська валюта не змогла досягти паритету з американським доларом. Дані торгів свідчать, що попит на долар США не знижується. Як і раніше, очікується падіння євро до 1,0000. На думку аналітика, суттєве посилення EUR є малоймовірним. ФРС має можливість проводити «жорсткішу» монетарну політику і вже запустила процес підвищення облікової ставки з одночасним скороченням балансу.