Людям дозволили перераховувати один одному долар та євро, якщо вони перебувають у першому ступені спорідненості. Про це monobank повідомив клієнтів у розсилці цього тижня.
Щоб українці не мали сумнівів, банк дав повний список рідних, яким можна переказувати валюту:
- Жінкам/чоловікам;
- Дітям;
- Братам/сестрам/племінникам;
- Бабусям/дідусям/онукам;
- Дядям/тіткам/кузенам.
Як працюватиме послуга
Навряд чи такі перерахування будуть миттєвими, бо в кожному разі потрібно буде надати документ, який підтверджує споріднений зв'язок, — фото документа треба надіслати до служби підтримки. Як приклад наводиться свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження.
Інформація перевірятиметься, і лише після цього контакт-центр monobank дасть людині можливість здійснити валютний переказ.
Скільки часу може зайняти така перевірка — незрозуміло. Також неясно, якими документами встановлюватимуться більш далекі родинні зв'язки: з бабусями/дідусями або дядьками/тітками. Особливо у випадках, коли люди з різних причин змінювали свої прізвища. Залишається сподіватись, що у менеджерів monobank є для цього інструменти і вони не допускатимуть зволікань або відмовлятимуть людям у валютному переказі.
У monobank уточнили, що валютні перерахування між родичами дозволено ст. 118 положення «Про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті», яке Нацбанк затвердив 2 січня 2019 року ухвалою № 5.
У ст. 118 чітко обумовлено право родичів на валютні перекази. Всі інші фізособи мають право на перерахування виключно у гривні.
Які ще банки здійснюють валютні перекази
Послуга з грошових переказів у доларі/євро не часто надається українськими банками. Її навіть можна назвати рідкісною. Не тільки в комерційних структурах, а й у держбанках, особливо якщо говорити про перерахування в системах інтернет-банкінгу або мобільних додатках.
«Ми таке робимо у відділеннях, але не надавали цієї послуги в онлайні. Інші пріоритети», — пояснив «Мінфіну» член правління Ощадбанку (відповідальний за роздрібний бізнес) Антон Тютюн.
Валютні перекази між картками фізосіб-родичів здійснює Приватбанк, і там говорять про збільшення попиту на цю послугу.
«У березні, квітні та травні 2022 року у нас у середньому проходило 10 тис. валютних переказів на місяць з картки на картку. Для порівняння: до війни таких перерахувань було в середньому 6−7 тис./місяць», — повідомив прес-секретар Приватбанку Олег Серга.