►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що змінюється
Страхові компанії більше платитимуть жертвам ДТП. Максимальна страхова сума, яку може отримати постраждалий на ремонт автомобіля — 130 тис грн. Якщо в аварії постраждали люди, максимальний розмір компенсації становитиме 260 тис. грн на одну особу. З 1 липня ці ліміти збільшаться до 160 тис. грн та 320 тис. грн відповідно.
Максимальна сума, яку можна отримати при оформленні ДТП за спрощеною схемою, в рамках європротоколу зросте до 80 тис грн. Нагадаємо, у рамках цієї схеми ДТП оформляється без виклику поліції. Але вона застосовується лише для «дрібних» подій, у яких не постраждали люди.
Читайте також: Страховикам пропонують більше платити за ОСАЦВ
Що з франшизою
Франшиза — це частина збитків, які страхова компанія не оплачує. Винуватець ДТП має заплатити її зі своєї кишені. Якщо страхові суми з автоцивілки зростуть, то автоматично збільшаться і франшизи.
«Максимальний рівень франшизи, передбачений законом, встановлено у відсотках від ліміту за майновими збитками. Наприклад, зараз максимальний розмір франшизи становить 2 600 гривень (2% від 130 тис. грн). За нового ліміту сума становитиме, відповідно, 3 200 гривень», — пояснює Ольга Погоріла з СК «Інго».
Людям, які постраждали в аварії, компанії виплачують 100% суми — за цим ризиком франшиза не передбачена.
Що буде з цінами на поліси
Як зазначають експерти, автоцивілка подорожчає для найбільш збиткових категорій авто, за якими компанії багато платять.