►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Я думаю, що в реальності кількість біженців, які не повернуться, — не менше 30%. І це значно більше, ніж ми чуємо від політиків», — розповіла керівниця проєкту Юлія Гречка.
За її словами, серед причин — давня мрія емігрувати, для чого зараз максимально сприятливі умови.
Також багато українців втратили дім і роботу в Україні, дехто — працевлаштувався і вже не хоче нічого міняти. Люди, які виїжджають за кордон, мають доволі високу кваліфікацію, відзначають експерти. Часто це ті, хто мали в Україні свій бізнес, але в країнах, куди вони виїхали, вони шукають будь-яку роботу, яка не потребує знання мови, зокрема у сфері обслуговування.
Читайте також:Ізраїль надасть українським біженцям право на роботу
«Якщо раніше українці працювали закордоном і переказували кошти своїм родинам (це близько $10−15 млрд щороку), то сьогодні ситуація протилежна: чоловіки переважно заробляють в Україні та відправляють своїм родинам кошти закордон. За даними Нацбанку, десь $3 млрд на місяць відтік грошей з України», — розповідає фінансовий аналітик, економіст Олексій Кущ.
Експерти дійшли згоди, що економіка України і ринок праці поступово виходять з кризи, адже близько 70% підприємств повідомляють про адаптацію до військового стану та готовність працювати.
Юлія Далібук, головний редактор журналу «Будні» robota.ua додала, що відсоток вакансій поступово зростає: якщо в березні це було 7% від довоєнного стану, то на сьогодні це вже 27%. Робочих місць в Україні стає більше.
Читайте також: Українські біженці в Чехії: допомога, житло, робота
Олена Мельник, начальниця управління Державного центру зайнятості, розповіла, як можуть отримати послуги центрів зайнятості клієнти, які знаходиться в різних куточках України, зокрема в регіонах окупації та бойових дій. Для громадян закордоном є можливість супроводу Центром у пошуку роботу.
«Кар'єрні радники супроводжують громадян протягом 30 днів. Якщо протягом цього часу людина не повертається, то її реєстрація в Центрі зайнятості припиняється.
Таким чином, якщо ви запланували повернення в Україну, ви можете за 30 днів до повернення звернутися до Центру зайнятості з проханням допомогти вам з пошуком роботи", — пояснює чиновниця.
Отже, найбільшими викликами в темі працевлаштування зараз є робочі місця для українців, які знаходяться закордоном, але планують повертатися, робочі місця для внутрішньо переміщених осіб, допомога тим, хто опинився без роботи через війну.
Читайте також: Які країни приймають біженців з України