►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Кризи не буде
У червні на український ринок зайшло понад 600 тис. тонн нафтопродуктів, з них 400 тис. тонн — це дизель, 200 тис. тонн — бензин та скраплений газ. Все надійшло з європейських ринків.
«Ситуація на АЗС стабілізується. У центрі та на сході країни поки маємо певний дефіцит, але на заході вже навіть черги на заправках відсутні. У липні українські автомобілісти зможуть заправлятися будь-яким обсягом. Однак влада закликає українців відповідально споживати нафтопродукти та без особливої потреби не витрачати їх», — заявив Андрій Герус.
За його словами, план Росії щодо створення в Україні масштабної кризи не реалізувався і вже не буде реалізований. «У нас напрацьований план поставок та логістика з різних європейських країн», — додав він.
Читайте також: В Україні створять національну мережу зарядних станцій для електромобілів — Енергоатом
Дефіцит пального
Як писав «Мінфін», Кабінет міністрів вирішив відмовитися від державного регулювання цін на пальне. Після чого, на більшості АЗС виник дефіцит пального, а також продаж за завищеними цінами.
Ринок нафтопродуктів переживає найважчі часи з середини 90-х, зазначають аналітики. В Україні вже закрилося 70% заправок. Через війну наша держава зіштовхнулася одночасно як з зупинкою поставок з Росії та Білорусі, скороченням вітчизняного виробництва, так і з порушенням ланцюжків західних поставок.
У квітні окупанти обстріляли найбільший в Україні нафтопереробний завод — Кременчуцький НПЗ.
Також окупанти неодноразово обстрілювали нафтопереробний завод у Лисичанську, нафтобази тощо.