►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Як уряд підтримає стартапи
Уряд фінансуватиме реалізацію ІТ-стартапів на різних етапах — від ідеї до готового життєздатного продукту. Фонд розвитку інновацій надаватиме стартапам гранти від 750 тисяч до 3,5 млн грн.
Отримувачі допомоги мають створити не менше 5 робочих місць та сплатити податки та ЄСВ у розмірі 50% від отриманого гранту протягом двох років.
Також поворотну допомогу у розмірі від 3,5 млн до 8 млн грн надасть Фонд інвестицій.
Читайте також: Український стартап AirSlate залучив $51,5 мільйона і став «єдинорогом»
Програма «Старт в ІТ»
Програма «Старт в ІТ» передбачає гранти на суму до 30 тисяч на навчання українців за ІТ-спеціальностями, зокрема молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера
За словами голови уряду Дениса Шмигаля, кошти за програмою можна буде витратити лише на оплату школи чи курсів, які визначить Міністерство цифрової трансформації.
Отримати фінансування можуть громадяни, які втратили роботу, знаходяться в простої, неоплачуваних відпустках, ВПО, які бажають отримати нову професію у сфері IT.
Читайте також: Ринок праці під час війни: на кого зараз полюють роботодавці
Після завершення навчання учасники мають протягом 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю, відкрити ФОП або провадити незалежну професійну діяльність. Загальний бюджет програми становить 1,8 млрд грн.
Що таке «єРобота»
21 червня прем'єр-міністр оголосив про запуск нової державної програми «єРобота». Вона дозволить українцям, які хочуть запустити новий бізнес, отримати безповоротні гранти до 250 000 грн.
Загалом уряд планує видати 20 000 таких грантів за рік. Відповідно, бюджет програми наразі становить 5 млрд грн. Учасником програми може стати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес.