Динаміка зростання споживчої інфляції в Україні представлена нижче на діаграмі.
Споживча інфляція г/г (%). Джерело: НБУ
Тренд на «розгін» інфляції продовжується. Ситуація має всі шанси виявитися гіршою, ніж у квітні 2015 року — зростання тоді становило понад 60,0%. За нинішніх обставин стабілізуючим фактором є підтримка з боку ЄС, США, МВФ та Світового банку. Однак її може виявитись недостатньо, оскільки основні експортні шляхи для України заблоковані. Крім того, резерви НБУ знову почали падати: обсяг валютних інтервенцій на продаж становив майже 7,5 млрд. доларів США. Такими темпами цей показник знизиться до критичного мінімуму вже восени цього року. Цінова динаміка на товари та послуги представлена на наступній діаграмі.
Споживча інфляція за групами товарів у червні р/р (%). Джерело: НБУ
Найбільше зростання відзначається у транспорті (+29,3%), продуктах харчування (+23,6%) та підакцизних товарах (+17,7%). Ціна знизилася лише на одяг та взуття.Враховуючи падіння доходів держбюджету та «приховану» емісію гривні, споживча інфляція зростатиме і надалі. Після знищення останніх працюючих НПЗ все паливо Україна закуповуватиме до ЄС.
На даний момент у низці регіонів відчувається гострий дефіцит бензину, що «штовхає» цінники нагору. Враховуючи складності логістики та зростання закупівельних цін на енергоресурси, у найближчі кілька місяців імпульс інфляції позначиться на вартості палива. Є суттєві ризики гіперінфляції вже до осені цього року. У зв'язку з цим можна порекомендувати перевести заощадження, що залишилися, в іноземні валюти і товарні запаси. Відкривається вікно можливостей для інвестування на ринку нерухомості. Ціна квадратного метра в гривнях зросте, але в доларах США ймовірне суттєве падіння.
На готівковому валютному ринку гривня до долара США опустилася нижче за рівень 35,50, а євро послабився до позначки 37,50. Зростання пропозиції долара США та євро з боку комерційних банків сприятливо впливає на курс української національної валюти.