►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
«Платформа створена для продажу та купівлі сільськогосподарських товарів, об'єднуючи та зміцнюючи контакти між представниками європейської логістики та українськими трейдерами і фермерами на міжнародному рівні,» — йдеться в повідомленні.
Особливістю платформи є те, що на ній одночасно будуть розміщені і торгові, і транспортні запити — це має полегшити процес організації експортних поставок. Тож представники європейської логістики зможуть розв’язувати організаційні питання з українськими партнерами, а останні матимуть змогу в декілька кліків знайти партнерів для експорту своєї продукції, а також нові логістичні рішення.
Читайте також: Єврокомісія рекомендує надати Україні статус кандидата у ЄС
«Це особливо актуально для експорту зерна з України наземним транспортом, оскільки формуватимуться нові ділові відносини та ланцюги поставок. Такий механізм має прискорити процес узгодження можливостей між попитом і пропозицією. При цьому гарантується повна прозорість щодо попиту та пропозиції та оптимальна логістика для продукції», — вважають у Раді.
У повідомленні наголошується, що якщо платформа користуватиметься попитом серед українських трейдерів та фермерів, до неї додадуть додаткові функції, як-от: специфікація перетину кордону або база даних попиту на логістику на короткий термін.
Контекст
В ООН попередили, що закриття українських портів на Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності в світі.
Читайте також: Через війну врожай зерна в Україні буде на 20% нижчим
Для обходу російської блокади Україна вже організувала два сухопутні шляхи експорту зерна, через Румунію та Польщу, і веде переговори щодо третього з країнами Балтії.
Федеральний уряд Німеччини заявив, що планує створити фонд для закупівлі зернових контейнерів, щоб прискорити експорт зернових із України в умовах морської блокади.