► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини

«Глобальна мета проєкту — створення пан-європейського блокчейну та інтеграція цифрового економічного простору ЄС та України. Наступним етапом стане розширення мережі міждержавних блокчейн-партнерств України з іншими країнами», — пояснили у міністерстві.

Україна стала 30-ю країною і другою країною поза Європейським Союзом після Норвегії, яка взяла участь у проєкті з використання технології блокчейн для надання транскордонних державних сервісів.

Що це дасть Україні

За словами Борнякова, Інтеграція України до Європейського Блокчейн Партнерства посилить спільну роботу над впровадженням технології блокчейн в державні реєстри та сервіси. Крім того, воно сприятиме створенню високоефективного регуляторного середовища, зокрема для ринку віртуальних активів.

Читайте також: Розвиток блокчейн-бізнесу сприятиме економічному відновленню України — Мінцифри

Голова міжфракційного депутатського об'єднання «Blockchain4Ukraine» Олексій Жмеренецький наголосив, що приєднання України до ЄБП стриятиме визнанню українських документів про вищу освіту та водійських прав для мільйонів українських біженців у Європі.

Нагадаємо

10 червня Держмитслужба заявила, що Україна завершила останній етап міжнародного тестування національного застосунку NCTS, і таким чином технічно повністю готова приєднатися до європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту.