► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Як зауважив заступник міністра економіки і торговельний представник України Тарас Качка, більшість компаній, які взяли участь у саміті, мають великий досвід у відновленні інфраструктури в інших країнах чи реалізації інженерних проектів — від понтонних переправ до побудови великих інфраструктурних об'єктів.
«Ці компанії мають значний інтерес до відновлення інфраструктури в Україні. І Міністерство економіки України разом з Міністерством інфраструктури та обласними адміністраціями буде працювати над тим, щоб забезпечити належну координацію дій усіх учасників цього справді масштабного проекту», — заявив Качка.
Він зауважив, що для України наразі важливою є практична оцінка потреб України, а також формату участі приватних компаній у відновленні української інфраструктури, налагодження фінансової та організаційної підтримки реалізації таких проєктів з боку урядів союзників.
Читайте також: США щомісяця виділятимуть Україні $1,5 мільярда
Пошкодження інфраструктури
За підрахунками KSE Institute, станом на 25 травня загальна сума прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури перевищувала $105,5 млрд або понад 3,1 трлн грн.
За підрахунками «Укравтодору», на відновлення зруйнованих під час воєнних дій доріг знадобиться 900 мільярдів гривень та від 2 до 4 років.