На липневому засіданні ставку збільшать на 25 б. п. Враховуючи поточні темпи зростання інфляції, підвищувати цей показник необхідно вже зараз, оскільки такою низькою ставкою та повільними темпами зниження балансу перемогти зростаючі ціни практично неможливо. Все це призведе до падіння реальних доходів громадян та знецінення їх заощаджень.
Наразі ставка за резервами ЄЦБ становить -0,5%. Очікується, що до кінця III кварталу вона досягне нуля. Євро, незважаючи на готовність ЄЦБ піднімати ставку, як і раніше, дешевшає. Мабуть, ринок чекав від Лагард (Christine Lagarde) більшої рішучості у боротьбі з інфляцією. Проте регулятор обрав м'якшу риторику.
Про це повідомляє Андрій Гойлов, аналітик RoboForex.
Інфляція у ЄС та облікова ставка ЄЦБ (%). Джерело: tradingeconomics.com
На тлі очікувань більш активного підняття ставки ЄЦБ триває стрімке зростання прибутковості за держоблігаціями країн єврозони. За 10-річними грецькими дають уже 4,14% річних, за італійськими — 3,60%.
Прибутковість за 10-річними держоблігаціями Греції (%). Джерело: bloomberg.com
Прибутковість за 10-річними держоблігаціями Італії (%). Джерело: bloomberg.com
На тлі поточної динаміки інфляції в ЄС значно зростають сумніви, що в результаті такі вкладення принесуть реальний дохід.В результаті або єврозона «втопиться» в інфляції найближчими роками і ці 4% виявляться «краплею в морі», або Греція, Італія та деякі інші країни Південної Європи оголосять дефолт за своїми боргами. Адже в Греції розмір держборгу становить 200% від ВВП, в Італії — 150%. Під поточні відсотки, як зараз, без «друкарського верстата» ЄЦБ обслуговувати подібні запозичення не вдасться. Особливо якщо регулятор почне цикл підвищення облікової ставки.
Графік валютної пари EURUSD, D1.
У валютній парі EURUSD торги проходили у вузькому діапазоні 1,0641−1,0753. Вчора EUR «пробив» нижню межу даного каналу та USD почав зміцнюватися до 1,0531. Наступною найімовірнішою метою зростання для долара США стане позначка 1,0465. На думку аналітика, подальше посилення євро у довгостроковій перспективі є малоймовірним. ФРС має можливість проводити «жорсткішу» монетарну політику і вже запустила процес підвищення облікової ставки з одночасним скороченням балансу.