Подписывайтесь на страницу «Минфина» в фейсбуке: главные финансовые новости
«Зараз усіх турбує, як складатимуться постачання. Я б казав, що в дуже короткостроковій перспективі ситуація напружена, але поки що керована, але в найближчі місяць-два ми очікуємо на серйозну турбулентність», — сказав Чантурія.
За його словами, через санкції транспортні коридори «звузилися», а терміни доставки зросли, також виникли вимоги до повної передоплати. Березень-квітень показав падіння щодо планового імпорту майже вдвічі.
«Поки що ситуація в мережах оцінюється як дуже райдужна, тому що там достатньо продукції, у виробників теж поки що є складські запаси завдяки тому, що виробництво сконцентроване в Росії», — сказав він.
Читайте також: Marks&Spencer залишає російський ринок
Чантурія додав, що до 75% кави та до 95% чаю, що продаються в РФ, виробляється та упаковується на території країни.
При цьому мережі забезпечуються за рахунок перерозподілу потоків з інших форматів та певних складських запасів, а «це все закінчується в найближчі місяці», через що ситуація залишається напруженою, вважає глава «Росчайкофе».
За його словами, зараз йде опрацювання залізничних маршрутів на Далекий Схід, Китай, також через Іран, Туреччину, через Середземне та Чорне море до порту Новоросійськ
Читайте також: Мережа готелів Marriott зупиняє операції в Росії
Нагадаємо
Вже 1 475 іноземних компаній вже скоротили, призупинили або повністю припинили свою діяльність у Росії, свідчать дані KSE Institute. При цьому продовжують діяльність у Росії 590.
Зокрема, наприкінці травня стрімінговий гігант Netflix остаточно залишив російський ринок. Російські підписники втратили доступ до платформи.