►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram :
головні новини про інвестиції та фінанси

За словами Набуліної, вплив нафтового ембарго ЄС на економіку РФ залежить від результатів переорієнтації експорту на інші ринки та світової цінової кон'юнктури. Вона також визнала, що проінфляційні ризики для економіки, як і раніше, залишаються сильними.

«У разі сильного падіння експорту російської нафти через стиснення торговельного балансу і послаблення рубля, виникне проінфляційний тиск. Але багато залежить від того, які обсяги нафти вдасться перенаправити на інші ринки, а також від того, якою мірою зниження обсягів компенсується ціною», — сказала голова Центробанку Р Ф.

За її словами, для прискорення інфляційних темпів у РФ основні загрози становлять зовнішні умови.

Читайте також: Нафтове ембарго проти РФ: як працює і скільки втратить окупант

Крім нафтового ембарго, проінфляційні ризики може нести зниження попиту на товари російського експорту. У разі, якщо поставки російської продукції вдасться переорієнтувати на російський ринок, подібна ситуація може обернутися і дезинфляційним ефектом, вважає Набіулліна.

10 червня, Банк Росії зменшив ключову ставку з 11% до 9,5%. Причиною для коригування показника назвали уповільнення інфляції та темпів зниження економічної активності.

Нагадаємо

10 червня Федеральна рада Швейцарії ухвалила рішення про введення нових санкцій ЄС проти Росії та Білорусі.

«10 червня Федеральна рада ухвалила рішення про вжиття цих заходів і доручила Федеральному департаменту економіки, освіти та досліджень (EAER) адаптувати постанову про заходи у зв'язку з ситуацією в Україні. Крім того, EAER разом з FDF і DETEC детально вивчать наслідки для Швейцарії введення нафтового ембарго» — йдеться у повідомленні.

Читайте також: РФ хоче засекретити інформацію про золотовалютні резерви