Минулого тижня Національний банк ухвалив рішення щодо підвищення облікової ставки одразу на 15 в. п. до 25%. За оцінками регулятора, незначне підвищення ключової ставки не мало б значного впливу на фінансово-економічну систему, а такий крок має на меті захистити гривневі доходи й заощадження громадян, збільшити привабливість гривневих активів, а також знизити тиск на валютному ринку.
«Як показує практика минулих років, має пройти певний час між встановленням рівня облікової ставки та переглядом банками ставок за депозитами. Кожна фінустанова самостійно визначає власну депозитну політику залежно від необхідності в ресурсах, рівня ліквідності та обсягів кредитування. Проте вкладникам не варто очікувати такого ж різкого зростання прибутковості за депозитами, як і зростання облікової ставки НБУ», — переконаний Анатолій Кухарчук, заступник голови правління Таскомбанку.
«Банківська система на сьогодні має значний рівень ліквідності й більшість банків не мають критичної необхідності залучати дорогі кошти. Переоцінка банками власних депозитних портфелів буде відбуватися поступово, а отже швидкого зростання ставок очікувати не варто. Перегляд ставок за депозитами в крупних банках може зайняти певний час», — пояснює Анатолій Кухарчук.
Також банкір зауважив, що на банківському ринку є очікування, що регулятор може знизити облікову ставку при наступному перегляді, що запланований на 21 липня.
Комерційні банки, активні гравці з роздрібного обслуговування населення, вже почали реагувати на ринкові зміни. Одним із перших серед переліку системно важливих банків умови за строковими депозитами покращив Таскомбанк. З 10 червня можна оформити вклад у відділенні Таскомбанку на термін від 6 місяців в національній валюті з дохідністю 13% річних. Для клієнтів, що не мали строкових вкладів в Банку останні 30 днів, діє додатковий бонус +1% річних до базової ставки. Бонусна система діє за вкладами на термін від 1 місяця.
Для вкладників, які розміщують вклад Стабільний через мобільний додаток ТАS2U ставка за розміщення на строках від 6 місяців досягає 14% річних у гривні.
Ліцензія НБУ № 84 від