► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Позиція Мінфіну
Міністр повідомив, що ситуація з надходженнями до бюджету в травні була кращою, ніж очікував Мінфін. Але попри це, вони покривають лише третину державних видатків.
Фактичні видатки за травень становили 250 млрд грн, половина з яких — на війну. Також держава фінансує соціальні витрати й зарплати — і все.
«Наші внутрішні ресурси щодо оптимізації видатків практично вичерпані. Єдиний спосіб — відновлення економіки, відновлення сплати податків. Податки мають сплачувати всі. Не йдеться про збільшення податків чи якісь жорсткі умови їхньої сплати, мова йде про те, що бізнес має розділити справедливу вартість війни разом із державою», — сказав Марченко.
Читайте також: В Мінфіні хочуть повернутися на довоєнну систему оподаткування
Він попросив Верховну Раду в майбутньому утриматися від рішень щодо зменшення податків і «повернути податковий і митний режим, який діяв 23 лютого».
Міністр повідомив, що Україна також розраховує на міжнародну допомогу. До кінця року вона становитиме щонайменше $20 млрд.
«Цього місяця ми плануємо залучити $4,8 млрд. У порівнянні з $1,5 млрд у травні - це дуже значна підтримка», — сказав він.
Читайте також: Час повертати податки на довоєнний рівень — міністр фінансів
Податкові стимули для бізнесу
15 березня Верховна Рада схвалила податкові стимули для бізнесу на час війни. Так, згідно з законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», на період дії воєнного стану сплачувати єдиний податок зможуть не лише ФОПи-спрощенці, але й великі підприємства.
Закон також підвищує ліміт доходів для використання єдиного податку з 10 млн до 10 млрд грн. Це значно розширює коло підприємств, які зможуть зменшити податкове навантаження на час війни та зберегти свою діяльність.
Податок з обороту встановлюється на рівні 2%.