► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»: головні фінансові новини
Що відомо про зміни
Раніше Гері Генслер, який заступив на посаду голови SEC у 2021 році, звернувся до підлеглих із проханням вивчити способи підвищення ефективності ринку як для приватних інвесторів, так і для публічних компаній.
Наразі співробітники SEC обговорюють плани з учасниками ринку, а Гері Генслер планує докладно викласти деякі з них у зверненні у середу, 8 червня. Комісія може подати розроблені зміни вже цієї осені.
Одна із пропозицій SEC, яка отримала підтримку, полягає в тому, щоб зобов'язати брокерські фірми спрямовувати більшу частину ордерів індивідуальних інвесторів на аукціони, де трейдингові компанії конкуруватимуть за їхнє виконання.
Читайте також: Ідеальний шторм на фондовому ринку: як до нього готувалися Баффет, Сорос та Даліо
Це стосуватиметься порядку здійснення угод після того, як інвестор розмістить у брокера ринковий ордер на купівлю або продаж акції.
Гері Генслер заявив, що хоче домогтися того, щоб брокери виконували замовлення за найкращою ціною для інвесторів — за найвищою ціною, якщо інвестор продає, або за найнижчою, якщо він купує.
Хто проти
Такі компанії, як Virtu та Citadel Securities, виступають проти змін, які розглядає SEC. На їхню думку, існуюча система, що включає оплату за потік заявок, допомогла знизити торгові витрати, що зробило фондовий ринок доступнішим.
Виконавчий директор компанії Virtu Дуглас Чіфу каже, що конкуренція, до якої прагне Генслер, може дозволити трейдинговим компаніям вільно вибирати, які угоди вони укладають. Це може виявитися вигіднішим у короткостроковій перспективі для великих електронних фірм, але не обов'язково допоможе інвесторам, додав він.
«SEC має залучити до обговорення всіх учасників ринку, перш ніж пропонувати значні неперевірені зміни, які зашкодять якості виконання угод для роздрібних інвесторів і скоротять доступ роздрібних інвесторів до наших ринків капіталу», — сказав Дуглас Чіфу.
Читайте також: Улюблена компанія Баффета: на покупку якихось акцій він витратив $58 млрд
Комісія також розглядає пропозицію дозволити біржам котирувати акції з кроком менше ніж $0,01. Це дозволить таким майданчикам, як NASDAQ або Нью-Йоркська фондова біржа, успішніше конкурувати з трейдинговими компаніями, які можуть перебити публічні ціни, додавши соту частку центу до ціни акції.
Представники SEC також мають намір зменшити максимальну плату, яку біржі можуть стягувати з брокерів за доступ до своїх котирувань. Такий крок може сприяти тому, що більше заявок надсилатиметься на біржі, а не на інші майданчики.