«Саудівська Аравія усвідомлює ризики й розуміє, що не в її інтересах втрачати контроль за цінами на нафту», — повідомило джерело Financial Times.
Як змінилася ціна на Brent
Вартість серпневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 8:15 КСК у четвер, 2 червня, становить $114,16 за барель, що на $2,13 (1,83%) нижче за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у середу, 1 червня, ці контракти подорожчали на $0,69 (0,6%) — до $116,29 за барель.
Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на липень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) становить на цей час $113,05 за барель, що на $2,21 (1,92%) нижче за підсумкове значення попередньої сесії. У середу, 1 червня, вартість цих контрактів збільшилася на $0,59 (0,5%) — до $115,26 за барель.
Читайте також: Ціна на Brent піднялася вище за $120 за барель
Які прогнози надалі
Експерти технічного комітету ОПЕК+ на засіданні в середу, 1 червня, знизили величину очікуваного профіциту нафти на світовому ринку в 2022 році до 1,4 млн барелів на добу (б/д) з 1,9 млн б/д, що прогнозувалися місяць тому, повідомили джерела «Інтерфаксу».
В облік прогнозу бралися інфляція, російсько-український конфлікт, пандемія Covid-19 у Азії, вивільнення стратегічних запасів країнами-споживачами й інші чинники.
У четвер, 2 червня, відбудеться спочатку зустріч міністерського моніторингового комітету ОПЕК+, а потім — повноформатна міністерська зустріч.
Одне із джерел Financial Times зазначило, що Саудівська Аравія й ОАЕ вивчали можливість оголосити про свій намір збільшити видобуток на засіданні ОПЕК+ у четвер, проте остаточного рішення з цього питання не ухвалили.
«Можливі темпи зниження цін на нафту залежатимуть від того, наскільки великий обсяг резервних потужностей зможуть задіяти країни ОПЕК, без того, щоб повністю повернутись спиною до Росії», — каже керуючий партнер SPI Asset Management Стівен Іннес, якого цитує Bloomberg.
Читайте також: Країни ОПЕК думають виключити РФ з угоди щодо видобутку нафти