►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Виплата дивідендів
За даними Китайської асоціації публічних компаній (CAPC), кількість емітентів, які зареєстровані на Шанхайській та Шеньчженьській біржах та готові виплатити дивіденди акціонерам за 2021 рік, зросла на 4,9% порівняно з минулим роком та становила 3170 компаній.
Асоціація також зазначила, що рівень дивідендних виплат у Китаї вже можна порівняти з рівнем дивідендних виплат на розвинених ринках, оскільки останніми роками китайські компанії стали частіше розподіляти та виплачувати грошові дивіденди, а також збільшувати суми виплат.
Читайте також: Чи чекати інвесторам на кризу доткомів 2.0
Китайська влада вже давно прагне поліпшити системи розподілу грошових дивідендів для зареєстрованих на біржі компаній. Регулятор також підвищив вимоги щодо розкриття інформації, пише агентство.
Китайський фондовий ринок
16 березня китайський фондовий ринок продемонстрував найсильніше внутрішньоденне зростання з часів глобальної фінансової кризи 2008 року.
Індекс Hang Seng China Enterprises, що відстежує динаміку акцій китайських компаній, злетів на 12,5%, до 6889,45 пункту, а індекс Hang Sang Tech, до складу якого входять 30 найбільших технологічних компаній Китаю, зріс на 22,2%, закрившись на позначки 4242,39 пункту.
Читайте також: Зайшли в Китай: чому вклалися в акції китайських компаній і на кого поставили
У лютому цього року інвестор-ветеран та засновник фонду Mobius Capital Partners Марк Мобіус заявив, що китайський фондовий ринок «стане безпечною гаванню».
За його словами, після загострення ситуації в Україні «збільшення частки Китаю в портфелі є гарною ідеєю, оскільки ця країна менше схильна до ризику».