Ринок лише зароджується
Криптовалютний ринок знаходиться на початковому етапі свого розвитку і зростатиме наступні 7−10 років шаленими темпами. Нинішній стан галузі можна порівняти з інтернетом у 2002 році, коли багато хто ним вже користувався, але повноцінного поширення він ще не набув.
Якщо ви запитаєте своїх знайомих, чи мають вони криптовалюту, чи знають як купити NFT, то більшість із них на вас подивиться, як на людину, що говорить про якісь незрозумілі речі, адже масового сприйняття крипти суспільством немає. Зовсім іншою буде реакція, якщо ви запитаєте знайомих, чи мають вони рахунок у банку, чи є у них інтернет. Люди вже не розуміють, як без цього жити, ці речі близькі для них.
Відправною точкою для розвитку криптовалютної індустрії можна вважати 2017 р. Тоді з'явився масовий інтерес до ефіріума, почали проводитись перші ICO. Однак, ми знаходимось лише на середині шляху запровадження криптовалют. Справді масове їхнє використання почнеться у 2027 р. А до 2032 р. криптою користуватимуться практично всі.
Капіталізація фондового ринку зараз становить близько $70 трлн, а криптовалют — на рівні $1,5 трлн. Найближчими роками можливе зростання загальної вартості криптовалют у 70 разів.
В які монети інвестувати
Найважче — це не розібратися в криптосвіті, а зробити перший крок і потрапити до нього. Тобто купити перший токен. Коли інвестор вже купив свій перший актив, він починає читати статті, дізнаватись, як влаштована галузь, куди ще можна інвестувати.
Для інвестицій варто обирати інфраструктурні проєкти, на базі яких і буде побудована вся індустрія. Біткоїн — це цифрове золото, його потрібно тримати, інтерес до нього залишатиметься. Також, варто тримати ефіріум, який виконує роль розподіленого комп’ютеру. В нього розвинена екосистема, на ній зроблено багато додатків. Оскільки ж обсяг трансакцій на ефіріумі зростає, то і ціна монети буде йти вгору.
Біткоїн та ефіріум — це 2 основні криптовалюти. Якщо ж ви готові додати ризику, то можна придбати Solana, NEAR, Cosmos, Polkadot. Також звернути увагу на Filecoin, це «довгобуд», який нарешті починає розвиватись.
Читайте також: Падіння біткоїну буде затяжним: які мінімуми побачимо найближчим часом
Як підібрати перспективні проєкти
Існує багато прикладних криптовалют, які пов'язані з практичними проєктами. Наприклад, у проєкті Sandbox можна пограти в ігри, він спрямований на розвиток метавсесвіту. Uniswap створено для забезпечення обміну різних криптовалют. Aave — використовується для кредитування.
Якщо ви цікавитеся подібними токенами, то для початку зайдіть на сайт проєкту, подивіться, що він робить, спробуйте самостійно покористуватись ним. Якщо вас зацікавило те, що пропонує даний проєкт, ви побачили можливість його практичного використання для себе, значить, він зацікавить і мільйони інших людей. Якщо ж проєкт незрозумілий, то й кошти в нього вкладати не потрібно.
Також варто усвідомлювати, що інвестиції в подібні токени дуже ризиковані. Купуючи їх, варто бути готовим до суттєвих просідань. Наприклад, мені подобається, як розвивається токен Sandbox, як завдяки ньому створюється метавсесвіт. Однак, на початку року він коштував майже $6, а зараз впав до $1,35.
Чому криптовалюти падають
Якщо інвестори бачать, що насуваються економічні труднощі, вони продають високоризикові активи і переходять у низькоризикові. Оскільки ж криптовалюти вважаються найризикованішою формою інвестицій, очікувано ми спостерігаємо вихід із них. Тому крипта з нинішніх показників може ще впасти в ціні.
Але зараз саме той час, коли треба не продавати акції і криптоактиви, а навпаки, — шукати недооцінені, які мають перспективи подальшого зростання.
Інвестиції в криптовалюту варто сприймати як довгострокові — з горизонтом хоча б у 3−5 років. Тоді на ситуативні коливання можна не зважати.
Читайте також: Чому біткоїну прогнозують падіння до $8 тис.
Чи варто зараз купити Luna
Люди чомусь часто купують не дуже хороші активи. Так було із Dogecoin, Shiba Inu. Зараз багатьох зацікавила Luna, вартість якої впала майже до нуля.
Незрозуміло, чи будуть взагалі автори проєкту намагатися реанімувати його, адже для цього доведеться вкласти декілька мільярдів доларів. І тут виникає питання, навіщо це робити, якщо можна запустити новий і цікавіший проєкт. Тому інвесторам краще шукати щось живе, яке розвиватиметься, ніж мертве, яке намагається воскреснути.