Боротьба зі зростанням цін
Зростання споживчих цін обумовлено насамперед подорожчанням енергетики та продуктів харчування. Це вище за прогнози аналітиків, опитаних Bloomberg, що передбачили зростання цін на 8,1%.
Показники інфляції посилюють тиск на уряд, оскільки найбільше від неї страждають домогосподарства. Міністр фінансів Крістіан Лінднер раніше назвав боротьбу зі зростанням цін «головним пріоритетом», одночасно виступаючи за припинення експансивної фіскальної політики.
Читайте також: Інфляція в Україні перевищила 16%. Як змінилися ціни
До ключового засідання європейського центробанку, на якому посадовці мають оголосити про згортання антикризової програми, залишається 10 днів. Йдеться про завершення масштабного викупу активів та підтвердження плану підвищення ставок у липні вперше більш ніж за десятиліття.
Окремі політики при цьому припускають, що ставку можуть підвищити відразу на 0,5 в.п., а не на 0,25 в.п., як очікує більшість.
Рішення ЄЦБ у червні керуватимуться свіжими економічними прогнозами, які, ймовірно, продемонструють ціновий тиск у єврозоні в цілому, що залишиться вищим за ціль у 2% у 2023 та 2024 роках.
Читайте також: Банк Росії знизив облікову ставку до 11% річних
Нагадаємо, що в Німеччині нижня палата парламенту ухвалила пакет пільгових заходів, що включає одноразову виплату, допомогу на дитину та зниження вартості електроенергії. Канцлер Олаф Шольц заявив, що можуть бути вжиті подальші дії щодо захисту домогосподарств та бізнесу.