► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Про що говорив Зеленський
«Зараз справді момент, коли вирішується чи пануватиме у світі груба сила. Якщо пануватиме, то наші думки нецікаві, і в Давосі ми можемо більше не збиратися — тому що для чого? Груба сила не шукає нічого, крім підкорення тих, кого хоче підкорити «І не дискутує, а вбиває відразу, як це робить Росія в Україні прямо зараз — коли ми з вами спілкуємося», — заявив він.
За словами Зеленського, потрібно змінювати підхід і не просто дискутувати, а діяти, створювати нові інструменти та прецеденти.
«Санкції мають бути максимальними, щоб Росія чи будь-який інший агресор, який хоче піти жорстокою війною проти сусіда, чітко знали, до чого це одразу приведе. І таких санкцій проти РФ, я вважаю, досі немає, а вони мають бути. Ембарго на російську нафту, повне блокування всіх російських банків без винятку, повну відмову від російського ІТ, повне припинення торгівлі з агресором. Це має бути такий прецедент санкційного тиску, який ще десятиліттями працюватиме на підтримання миру», — заявив президент у Давосі.
Читайте також: Президент Давоського форуму закликає до «плану Маршалла» для України
Крім того, наголосив він, необхідно створити прецедент повного виходу всіх іноземних компаній з РФ, щоб «ваші бренди не асоціювалися з військовими злочинами і щоб офіси, рахунки та товари не використовувалися військовими злочинцями у їхніх кривавих інтересах».
Водночас він закликав до того, щоб компанії, які залишили російський ринок, розгортали діяльність в Україні, де не лише 40 мільйонів споживачів, а й відкритий доступ до ринків Європи.
Щодо російських активів Зеленський наголосив, що вони мають бути конфісковані на компенсації всім постраждалим від російської війни. «Після цього у різних агресорів точно не буде мотивації робити те, що зробила та продовжує робити Росія».
Зеленський також закликав створити такий прецедент відновлення країни після війни, який продемонструє всім, хто мріє знищити життя сусіда, що війна не дає бажаного результату.
Для цього Україна пропонує спеціальну історичну модель відновлення, коли кожна з країн-партнерів або компаній-партнерів має можливість взяти шефство над певним регіоном України, містом чи суспільством або галуззю промисловості.
Такі напрями вже обрали Британія, Данія, ЄС та інші провідні міжнародні суб'єкти.
Читайте також: План Маршалла для України має містити повне відкриття ринків ЄС
«Це дозволить не лише залучити найкращих світ фахівців, будівельників, менеджерів тощо, але й стане найбільшою в Європі за весь час після Другої світової війни можливістю для економічного стрибка», — наголосив президент.