Не дивно, що інвестори за умов війни дуже песимістично дивляться збільшення даного показника. Проте, за словами глави Нацбанку Кирила Тимошенко, з моменту початку військового конфлікту між Україною та РФ наша країна отримала 15 млрд. доларів США макрофінансової допомоги. Про це повідомляє Андрій Гойлов, аналітик RoboForex.
Курс ВВП-варантів України (%). Джерело: www.teletrader.com
Курс досяг позначки 38,18% від номінальної вартості. Відносне зростання від мінімумів березня становило 254,53%. До початку військового протистояння справедлива ціна цих паперів, на думку аналітиків JPMorgan, була на рівні 130,00%. Залежно від результатів конфлікту цей прогноз можна переглянути. Виходячи з поточної динаміки котирувань, курс цих паперів зростатиме і надалі.
Кредитно-дефолтні свопи України CDS (б. п.). Джерело: dragon-capital.com
Після першого раунду переговорів між делегаціями України та РФ у Білорусі котирування кредитно-дефолтних свопів нашої країни CDS (фінансового інструменту для страховки від дефолту емітента облігацій) почали знижуватися. Графік демонструє «провал» показника на 64,39%. Поточні значення вже нижчі за рекордні позначки 2015 року, коли в ОРДЛО йшли активні бойові дії і був ризик дефолту України. Зараз визначальним фактором у настроях інвесторів стали новини про допомогу, що виділяється нашій країні, від міжнародних партнерів.
Зростання попиту імпортні товари призвело до дефіциту іноземних валют. На готівковому валютному ринку гривня до долара США девальвувалась нижче за рівень 37,50, а євро опустився під позначку в 39,50. НБУ опрацьовує різні варіанти відновлення повноцінної роботи міжбанку та повернення до «плаваючого» курсу гривні. З метою стимулювання обороту іноземних валют регулятор дозволив комерційним банкам продавати їх без огляду на офіційний курс. Короткостроково це може підтримати гривню на ринку, але без відновлення експорту українська національна валюта знову під тиском.