► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
АЗС під прицілом
«За останні дні з усіх областей почали надходити повідомлення про надмірно завищені ціни, відсутність розрахункових документів, відмову у вільному виборі засобів розрахунку тощо. За дорученням прем'єр-міністра Держпродспоживслужба спільно з військовими адміністраціями, Нацполіцією та податковою розпочала проведення перевірок суб'єктів господарювання, що працюють на роздрібному ринку пального», — йдеться у повідомленні.
Зокрема, у Чернівецькій області перевірили п'ять АЗС компанії «ПП-Ойл», де дизельне паливо реалізовувалось по 70 гривень за літр. За підсумками перевірки станом на 22 травня реалізація пального на АЗС не здійснюється.
Читайте також: Уряд відмовився від держрегулювання цін на бензин та дизель
Держпродспоживслужба нагадує, що завищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим, а порушення правил ведення підприємницької діяльності матиме наслідки у вигляді штрафів та інших заходів адміністративного впливу.
Передісторія
Як писав «Мінфін», Кабінет міністрів вирішив відмовитися від державного регулювання цін на пальне.
Ринок нафтопродуктів переживає найважчі часи з середини 90-х, зазначають аналітики. В Україні вже закрилося 70% заправок. Через війну наша держава зіштовхнулася одночасно як з зупинкою поставок з Росії та Білорусі, скороченням вітчизняного виробництва, так і з порушенням ланцюжків західних поставок.
У квітні окупанти обстріляли найбільший в Україні нафтопереробний завод — Кременчуцький НПЗ.
Також окупанти неодноразово обстрілювали нафтопереробний завод у Лисичанську, нафтобази тощо.