«Якщо Європейський Союз хоче покарати Росію у нафтовій сфері, тоді нехай вводить ембарго на морське постачання нафти, тому що воно становить, безумовно, найбільшу частину від загальних поставок російської нафти до Європи, тоді як постачання трубопроводами становлять найменшу частину», — сказав Сійярто.
За його словами, якщо для таких поставок зробити виняток, економіка Угорщини продовжуватиме функціонувати, а ЄС досягне своєї мети.
«Побачимо, чи погодяться інші держави-члени, чи погодиться Єврокомісія, і високий представник із нашою пропозицією», — заявив угорський міністр.
Сійярто також заявив, що Будапешт не зможе закуповувати достатньо нафти з інших джерел у разі запровадження ембарго на російську. «Для того, щоб технологічно трансформувати процес переробки та мати можливість переробляти нафту не з Росії, нам знадобляться додаткові інвестиції у розмірі 550 млн євро», — заявив Сійярто.
Підготовка до ембарго
Раніше Мінфін писав, що шостий пакет санкцій ЄС, який розробила Європейська комісія, передбачає відмову від закупівель російської сирої нафти протягом 6 місяців і припинення імпорту нафтопродуктів з РФ до кінця 2022 року. Проте санкції досі не були узгоджені через протидію Угорщини.
Читайте також: Ембарго на російську нафту: що вдарить по путінській економіці сильніше
ЄС запропонував Угорщині та Словаччині відстрочити ембарго до кінця 2024 року, а Чехії — до червня 2024 року.