Текст закону, після голосування в Сенаті США цього тижня, було доставлено на підпис президентові до Південної Кореї, де Байден перебуває з візитом.
Президент США подякував лідерам обох палат Конгресу «за швидке внесення цього законопроекту, щоб гарантувати, що фінансування цих важливих потреб не буде припинятися».
«Ресурси, які я просив, дозволяють нам надсилати ще більше зброї та боєприпасів в Україну, поповнити власні запаси та підтримувати війська США, які дислокуються на території НАТО», — йдеться у заяві, поширеній Білим домом.
Як витратять гроші
Новий пакет допомоги передбачає спрямування $6 млрд на зброю для України та навчання збройних сил, більше $8 млрд — на поповнення військових запасів США, які зменшились через надання зброї Україні.
Майже $4 млрд фінансування буде спрямовано на зміцнення сил США в європейському регіоні. Також більше $8 млрд піде на економічну підтримку України, тощо.
Нагадаємо, 9 травня Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України. Закон дозволить значно прискорити постачання озброєння, транспорту, продовольства та іншої допомоги в оренду або безкоштовно із США в Україну.
Читайте також: Як інвестувати у виробників Javelin, NLAW та ударних безпілотників
За словами глави посольства США в Україні Крістіни Квін ленд-ліз не призведе до появи в України великого боргу після війни. За її словами, за умовами ленд-лізу — всупереч його назві (слово lend означає «позичати», тобто передавати тимчасово), мова не йде про те, що Україна має повернути все, що отримає за цим механізмом.