►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Дослідження Goldman Sachs
Як показує дослідження, домогосподарствам США належить близько однієї третини світового ринку криптовалюти, і після п’яти місяців падіння це дорівнюватиме приблизно $300 млрд.
Читайте також: Падіння біткоїну буде затяжним: які мінімуми побачимо найближчим часом
Для порівняння, на кінець 2021 року на акції припадало приблизно 33% добробуту домогосподарств, а недавнє падіння цін на них, ймовірно, зменшило власний капітал домогосподарств приблизно на $8 трлн.
«Ці закономірності мають на увазі, що коливання цін на акції є основним фактором зміни власного капіталу домогосподарств, тоді як криптовалюти роблять лише незначний внесок», — зазначає Goldman Sachs.
Економісти пояснили, що загальний власний капітал домогосподарств США за даними минулого року становив $150 трлн. З іншого боку, ринок криптовалюту за останній рік втратив $1 трлн.
Таким чином, економісти вважають, що це все ще дуже мало в порівнянні з усім власним капіталом домогосподарств США.
Читайте також: Біткоін — «мінус» 60%: коли зупиниться падіння
Чому ринок розвернувся
Упродовж 2022 року ціна біткоіну вже втратила 46,8%. Капіталізація крипторинку у травні просіла до $1,18 трлн. Причин декілька.
По-перше, війна в Україні, через яку крипторинок втратить споживачів із Росії.
По-друге, домінування Америки на крипторинку — це продовження політичної війни, яку ми спостерігали на валютній арені з 2014 року. Виявилося це домінування рівно з того моменту, як Китай запровадив заборони на користування криптовалютами та нелегітимність майнінгу у 2021 році.
По-третє, посилення регулювання крипторинку стає причиною низької довіри інвесторів до цього сектору. Додатково проблемами ринку та причиною зниження капіталізації назвемо окремі невдачі великих проєктів, монетарну політику ФРС США, високий рівень кіберзлочинності.