З 21 травня 2022 року скасовуються:
- обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам;
- обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном.
Раніше курси за відповідними операціями не мали відхилятися від офіційного більш ніж на 10%.
«Зняття обмежень на встановлення курсів, за якими банки продають валюту населенню, поліпшить умови роботи легальних суб'єктів ринку. Це сприятиме посиленню конкуренції, підвищенню ліквідності легального сегмента та зменшенню обсягу нелегальних операцій», — зазначив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.
Він додав, що усе це зробить валютний ринок стійкішим та сприятиме зниженню амплітуди курсових коливань у його готівковому сегменті.
Читайте також: У НБУ пояснили, що відбувається з курсом долара в обмінниках. Обіцяють відреагувати
Які ще зміни і кого стосуватимуться
Крім того, Нацбанк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тис. грн в еквіваленті (зі 100 тис. грн, як було досі).
«Це дасть змогу знизити ризики непродуктивного відпливу капіталу, зменшити можливості для спекуляцій та обходу валютних обмежень, а відтак захистити міжнародні резерви України», — повідомляють в НБУ.
Важливо, що громадяни і надалі матимуть змогу знімати за кордоном готівку з валютних рахунків, відкритих в українських банках, у межах щоденного ліміту в 100 тис. грн.
Зміни також не стосуються використання платіжних карток за кордоном для розрахунків із метою оплати вартості товарів, робіт та послуг — більшість з них можна й надалі здійснювати без обмежень.
«Попри зменшення ліміту на зняття готівки з гривневих рахунків за кордоном, громадяни й надалі матимуть змогу задовольняти всі свої нагальні потреби», — резюмують в НБУ.
Читайте також: Готівковий долар в обмінниках вже по 37грн/$ і вище: куди рушить курс далі