Обіцяна від ЄС та США фінансова допомога на майже 50 млрд доларів є кращою гарантією платоспроможності нашої країни. Котирування українських євробондів продовжили зростати. Це дуже позитивний сигнал міжнародної фінансової спільноти. Про це повідомляє Андрій Гойлов, аналітик RoboForex.
Курс єврооблігацій України зі строком погашення у 2022 році станом
Курс єврооблігацій України зі строком погашення у 2022 році опускався до позначки 34,5% від номіналу в найбільш критичні моменти бойових дій. Наразі цей показник піднявся до 70,0%. Якщо Конгрес США остаточно узгодить параметри ленд-лізу та на рахунки України надійдуть грантові кошти від країн G7, ця тенденція продовжиться. Середньозважена дохідність цих паперів опустилася нижче за 50,0%. Ще драматичніша ситуація складалася в євробондах з терміном погашення у 2033 році.
Курс єврооблігацій України зі строком погашення у 2033 році станом
Курс цих паперів «обвалився» до рівня 20,0% від номінальної вартості, зараз спостерігається корекційне зростання до позначки 39,5%.Важливо відзначити, що темпи відновлення цих паперів одні з найнижчих через більшу кількість ризиків у довгостроковій перспективі. Має бути ще багато роботи зі стабілізації ситуації та відновлення довіри інвесторів до наших держоблігацій, проте позитивний тренд уже розпочався. Безумовно, найбільший сприятливий ефект матиме укладання мирного договору та повне припинення активних бойових дій. У такому разі Україна зможе зосередитись на відновленні економіки та інфраструктури.
На готівковому валютному ринку спостерігається сильне ослаблення гривні до долара США — нижче за рівень 37,50, а євро опустився під позначку в 39,00. Основна причина — у зростанні імпорту та складнощі з придбанням іноземних валют на міжбанківському валютному ринку.