Арешт активів
«Арештовані активи російського олігарха Фрідмана в Альфа-банку на понад 12,4 млрд грн. Це цінні папери кіпрських компаній, афілійованих із бізнесменом, які були на рахунках в банку», — написала Венедіктова.
Вона нагадала, що раніше за клопотанням прокурорів також були арештовані 469 млн грн коштів з рахунків в Альфа-банку, які вже готувалися до виведення в Росію.
За словами Венедіктової, з легалізацією цих активів особливо не «заморочувались». Наприклад, оформили удаваний правочин, за яким за космічну суму придбали фірму з копійчаним статутним капіталом.
Передісторія
Рух коштів у російському напрямку почався за кілька тижнів до війни і активізувався з початком повномасштабного вторгнення. Фрідман і підконтрольні йому бізнесмени використали банк та кіпрські компанії, щоб вивести кошти з-під можливих санкцій та інших примусових заходів, розповіла генпрокурор.
Читайте також: «Не можу сплатити за послуги прибиральниці»: співвласник Альфа банку Фрідман розповів, як йому живеться під санкціями
Бізнесмени «були впіймані за руку під час легалізації активів» на 1,1 млрд грн прокуратурою, БЕБ та ДСР Нацполіції у взаємодії із Держфінмоніторингом, Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку та Державною податковою службою України, зазначила Венедіктова.
Сам Фрідман раніше заявляв, що інформація про виведення активів з Альфа-банку (Україна) або легалізацію активів не відповідає дійсності.
Читайте також:Фрідман та Авен виходять з ради директорів банку- ЗМІ
Доповнено: Що кажуть в банку
«Альфа-Банк Україна підтверджує, що заарештовано рахунки з цінними паперами холдингової компанії ABHU, яка володіє 42,4% акцій Альфа-Банку Україна, та які знерухомлено через обмеження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Більш того, Альфа-Банк Україна сам і виконав минулої п'ятниці ухвалу про арешт рахунків, згідно з ухвалою суду», — заявили в банку.
Там також підкреслили, що арешт рахунків ніяк не впливає на функціонування Альфа-Банку Україна та не має жодних наслідків для клієнтів. В банку звернули увагу, що гроші не виводилися, а заводилися на холдингові компанії, рахунки яких відкрито в Альфа-Банку Україна. «Щодо згаданої угоди, то за інформацією, що є у банку, вона проведена між двома клієнтами відповідно до законодавства України. Предметом угоди були корпоративні права на організацію з активами понад 10 млн доларів. Вся інформація про угоди клієнтів надсилається банком на запит уповноважених органів у встановленому порядку», — стверджують в Альфа-Банку Україна.