Динаміка зростання споживчої інфляції в Україні представлена нижче на діаграмі.
Споживча інфляція г/г (%). Джерело: НБУ
Тренд на «розгін» інфляції продовжується. Ситуація має всі шанси виявитися гіршою, ніж у квітні 2015 року — зростання тоді становило понад 60,0%. За нинішніх обставин стабілізуючим фактором є підтримка з боку ЄС, США, МВФ та Світового банку. Однак її може виявитись недостатньо, оскільки основні експортні шляхи для України заблоковані. Крім того, резерви НБУ знову почали падати: обсяг валютних інтервенцій на продаж становив майже 4 млрд. доларів США. Такими темпами цей показник знизиться до критичного мінімуму вже восени цього року. Цінова динаміка на товари та послуги представлена на наступній діаграмі.
Споживча інфляція за групами товарів у травні р/р (%). Джерело: НБУ
Найбільше зростання відзначається у продуктах харчування (+22,4%), транспорті (+18,62%) та освіті (+16,4%). Ціна знизилася лише на одяг та взуття.Враховуючи падіння доходів держбюджету та «приховану» емісію гривні, споживча інфляція зростатиме і надалі. Після знищення останніх працюючих НПЗ все паливо Україна закуповуватиме до ЄС. На даний момент у низці регіонів відчувається гострий дефіцит бензину, що «штовхає» цінники нагору. Враховуючи складності логістики та зростання закупівельних цін на енергоресурси, у найближчі кілька місяців імпульс інфляції позначиться на вартості палива. Є суттєві ризики гіперінфляції вже до осені цього року. У зв'язку з цим можна порекомендувати перевести заощадження, що залишилися, в іноземні валюти і товарні запаси. Відкривається вікно можливостей для інвестування на ринку нерухомості. Ціна квадратного метра в гривнях зросте, але в доларах США ймовірне суттєве падіння.
На готівковому валютному ринку гривня до долара США стабілізувалася нижче за рівень 33,50, а євро опустився під позначку 36,50. Валютні інтервенції регулятора є підтримкою курсу української національної валюти.