Це спричинило зростання імпорту, що змушує Нацбанк проводити валютні інтервенції на продаж. Такі значні обсяги витрачання резервів викликали тривогу у низки експертів. Про це повідомляє Андрій Гойлов, аналітик RoboForex.
Нижче на діаграмі показано зміни цього показника за останні 13 місяців.
Валові міжнародні резерви України 01.05.2021−01.05.2022 (млрд доларів США). Джерело: НБУ
Падіння «чистих» міжнародних резервів виявилося порівнянним — на 4,49% (до 16,78 млрд доларів США). Це сталося через валютні інтервенції регулятора на суму 2,20 млрд доларів у квітні. Усього з початку бойових дій та призупинення торгів на міжбанку НБУ продав 3,98 млрд. Аналітик нагадує, що поки що зовнішні надходження не покривають усі витрати держбюджету, тому регулятор змушений проводити «емісійне» фінансування витрат Кабміну.
«Чисті» міжнародні резерви України 01.05.2021−01.05.2022 (млрд доларів США). Джерело: НБУ
За даними Держстату, споживча інфляція у квітні 2022 року прискорилася до 16,4% у річному обчисленні (з 13,7% у березні). Основними причинами цього стали розриви ланцюжків постачання, збільшення витрат бізнесу, знищення матеріальних активів підприємств, а також дисбаланс попиту та пропозиції у регіонах.Подібні процеси в умовах активних бойових дій та робота «друкарського верстата» держави неминучі. Наслідком подібної монетарної політики з високою ймовірністю стане девальвація гривні восени поточного року.
На готівковому валютному ринку гривня до долара США стабілізувалася нижче за рівень 33,50, а євро опустився під позначку 36,50. Згідно зі звітністю НБУ, у квітні різниця між обсягами продажу та купівлі іноземних валют населенням склала 250 млн доларів США. Разом із валютними інтервенціями на продаж регулятором це є підтримкою курсу гривні.