►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Допомога надаватиметься лише жителям районів в зоні бойових дій та тим, у кого зруйноване житло.
Хто отримуватиме виплати
-
громадяни, які перемістилися з територій, де ведуться бойові дії, або тих, які знаходять в тимчасової окупації чи в оточенні (блокуванні);
-
громадяни, чиє житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, і які подали заявку на відшкодування, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
«Починаючи з травня, ми бачимо тенденцію повернення людей в Сумську, Чернігівську, Київську область та інші, тому було змінено конфігурацію виплати допомоги ВПО. Вже визначено перелік територій, куди люди не можуть повернутися. Наприклад, в Херсон, на окуповану територію, або не можуть повернутися в Мелітополь чи Бердянськ. На Донбас вони не можуть повернутися з ряду факторів… Тому було визначено перелік територіальних громад, які перебувають в окупації, які заблоковано і на території яких проводяться активні бойові дії. Там ми продовжуємо виплату допомоги», — прокоментував таке рішення заступник міністра соціальної політики Віталий Музиченко під час конференції «Мої фінанси під час війни».
За словами заступника міністра, виплати також получатимуть громадяни, які проживали на деокупованих територіях, але їх житло було або пошкоджено, або знищено.
«Але на сьогоднішній день немає особливих проблем, щоб людина повернулася, наприклад, до міста Києва. З вірогідністю 99% її житло буде в нормальному стані», — зазначив Музиченко. Тому люди, які мешкають на таких територіях, виплати більше не отримуватимуть.
Розмір допомоги
-
для осіб з інвалідністю та дітей — 3 000 гривень;
-
для інших осіб — 2 000 гривень.
Крім цього, одноразову допомогу можуть також отримати особи, які евакуюються із районів проведення бойових дій. Такі виплати проводить Укрзалізниця. А також одноразову допомогу від місцевої влади отримують особи, які проживають в деокупованих регіонах.