►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Стратег Майкл Уілсон, який вже довго з песимізмом дивився на американський ринок акцій, поперередив, що навіть після п’яти тижнів падіння поспіль, ціна індексу S&P 500 не відображає чинного економічного стану: повільного зростання економіки при більш жорсткій монетарній політиці ФРС.
За його базовим прогнозом S&P 500 продовжить падіння у найближчому майбутньому через скорочення корпоративних прибутків та підвищену волатильність. До наступної весни індекс частково відновиться, але навіть тоді він сягне рівня у 3 900, що на 2,5% нижче за теперішній.
«Ми досі вважаємо, що фондовий ринок США не враховує сповільнення економічного росту у порівнянні з теперішнім рівнем. Ми очікуємо на підвищену волатильність акцій протягом наступних 12 місяців», — йдеться у записці Morgan Stanley клієнтам. Аналітики рекомендують займати захисні позиції, інвестуючи у акції секторів охорони здоров’я, комунальних послуг та нерухомості.
Читайте також: «Дивані інвестори» втратили все зароблене на хайпі
Європейські акції також падатимуть
У Європі стратег банку Грем Секер також очікує подальшого падіння акцій. Він вказує на складну економічну ситуацію, війну в Україні та ризик скорочення корпоративних прибутків у другій половині року.
«Просто кажучи, макроекономічний фон дуже складний для акцій», — каже Секер, вказуючи на зменшення імпорту російського газу як на найбільший «ведмежий» ризик.
«Хоча настрій інвесторів похмурий, а оцінка акцій обгрунтована, складні фінансові показники ймовірно спричинять подальше падіння акцій в прийдешні місяці,» — коментує він.
Читайте також: Війна в Україні добиває економіку ЄС: що кажуть про це боси єврозони
Стратег знизив свою оцінку європейських секторів гірничої та будівельної промисловості до «нейтральної». Також на його думку ще зарано додавати циклічні акції до портфелю. При цьому Секер підвищив до нейтральної оцінки секторів харчування, напоїв та тютюну. Стратеги Morgan Stanley також оцінили індекс FTSE 100 як «купувати» та надали перевагу захисним акціям перед циклічними та акціям вартості перед акціями росту.
Викупити провал?
Водночас інші стратеги, зокрема Пітер Оппенгаймер з Goldman Sachs Group, вважають що обвал ринків — це нагода викупити провал. Вони стверджують, що такі негативні фаткори як яструбина політики центробанків та висока інфляція вже враховані в ціну акцій.
Обвал ринку
Федеральна резервна система США 4 травня підвищила ключову процентну ставку на 50 базисних пунктів — з 0,25−0,5 відсотка до 0,75−1 відсотка річних. Голова центробанку Джером Пауелл заявив, що інфляція росте надто швидко, але додав, що не планує піднімати ставку більше ніж на 0,5 п.п. за раз.
Спочатку ринки зустріли заяву з оптимізмом, але він швидко вичерпався. 5 травня ринки обвалилися, у п’ятницю, 6 травня, продовжили падіння у понеділок, 9 травня, знизилися ще більше.
Читайте також: Техногіганти втратили понад $1 трильйон лише за останні три торгових дні
На момент закриття торгів 9 травня, індекс S&P 500 впав нижче 4000, знизившись за три торгові сессії на 7%. Invesco Nasdaq 100 ETF за той самий період впав на 10%.