За словами глави уряду, загалом потреби українського бюджету сьогодні оцінюються на рівні $4,5−5 млрд на місяць. Це, зокрема, постачання зброї та виплата додаткових збільшених платежів армії, гуманітарна та соціальна підтримка, розмінування.
«На травень ми очікуємо наступних $5 млрд. Домовилися особисто з керівницею МВФ Крісталіною Георгієвою, що фонд допоможе зібрати Україні цю різницю щомісяця», — наголосив Денис Шмигаль.
Також прем‘єр-міністр повідомив, що Канада одна з перших країн, яка ініціювала передати Україні частину SDR. Зараз ведуться переговори про відповідні рішення й з іншими партнерами. Крім того, вже є домовленості, що США в зазначеній різниці у $5 млрд даватимуть $2 млрд щомісяця.
«У пакеті підтримки для України на $33 млрд, який вони схвалили, понад $8 млрд — це на чотири місяці. Тобто вони щомісяця робитимуть внесок через адміністративний рахунок МВФ на суму понад $2 млрд», — зазначив Денис Шмигаль.
Читайте також: На міжнародній донорській конференції на допомогу Україні зібрали $6,5 млрд
Як писав «Мінфін», Міністерство фінансів України розраховує в травні на отримання цілої низки кредитів та грантів від країн-партнерів та міжнародних фінансових організацій, але основний інструмент, на який покладаються сподівання, — спеціальні права запозичення (SDR)