Які дані можна змінити
Завдяки новій послузі в «Дія» ФОПи можуть змінити інформацію про суб'єкт, який зберігається в Єдиному державному реєстрі, зокрема внести зміни таких даних:
- громадянство;
- види економічної діяльності;
- контактна інформація;
- ПІБ, адреси реєстрації фізичної особи-підприємця.
Внести зміни до номера платника податків (паспортних даних) тепер можна лише офлайн.
Скільки коштує послуга
Внести зміни до громадянства, видів економічної діяльності, контактної інформації фізичної особи-підприємця можна безкоштовно.
Зміна ПІБ та адреси місця знаходження коштує 190 грн.
Читайте також: Нова послуга у «Дії»: роботодавці можуть отримати 6500 грн
Як отримати послугу
Онлайн
1. Зареєструйтесь або авторизуйтесь в кабінеті громадянина на порталі «Дія» за допомогою електронного підпису.
2. Заповніть онлайн форму для отримання послуги.
3. При внесенні змін до виду діяльності (КВЕД), ПІБ, місця знаходження, якщо ви є платником єдиного податку, автоматично формується заява до податкової.
4. Заява на внесення змін до даних ФОПа буде автоматично надіслана до реєстратора.
Оффлайн
1. Вам потрібний Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). Якщо ви не оформляли РНОКПП, знадобиться паспорт з відміткою про право використовувати номер та серію паспорта замість номера платника податків або додатка до ID-картки, в якій є позначка.
2. Подайте заяву до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до виконкому міської ради без прив'язки до місця прописки чи реєстрації.
3. Якщо ви вносите зміни до номера платника податків, вам потрібна копія довідки про зміну номера платника податків.
4. Якщо ви змінюєте паспортні дані, потрібно додати ксерокопії першої сторінки, а якщо ви не оформляли номер платника податків — також ксерокопію сторінки з відміткою про можливість проводити оплати за серією та номером паспорта або додатком до ID-картки, в якій є така позначка.
5. Якщо ви не маєте можливості відвідати ЦНАП або виконком особисто, ви можете надіслати заяву поштою. У цьому випадку перед відправкою вам потрібно буде завірити ваш підпис нотаріально.
6. Завантажити форму заяви можна тут.
Читайте також: Як платити податки на період дії воєнного стану — пояснення
Що робити далі
При внесенні змін до виду діяльності (КВЕД), якщо ви є платником єдиного податку, автоматично формується заява до податкової.
Якщо податкова надала відмову про внесення змін, повідомте про зміни через Електронний кабінет платника податків.
-
ФОП 1 та 2 групи єдиного податку — до 20 числа наступного місяця;
-
ФОП 3 групи єдиного податку — разом із декларацією за квартал, у якому отримали дохід від нового виду діяльності (40 днів з моменту закінчення податкового кварталу).
Для цього подайте заяву онлайн через податкову програму Єдине вікно (код форми — F/J 0102003) або надішліть скановану заяву через Електронний кабінет платника податків (розділ — Листування з ДПС). Також ви можете звернутися до Центру обслуговування платників податків за місцем реєстрації.
Якщо ви бажаєте внести зміни до податкової адреси, змінити групу єдиного податку або систему оподаткування, зверніться до Центру обслуговування платників податків за місцем реєстрації. Перелік центрів читайте тут.
Якщо ви ФОП, що переходить з 1-ї або 2-ї групи до 3-ї, подайте декларацію за період роботи на попередній групі на рік переходу. Термін подання — не пізніше 40 днів після закінчення останнього кварталу роботи у попередній групі. У декларації вкажіть суму доходу за період до переходу та суму сплаченого єдиного податку.
Наприклад: якщо ви переходите до 3-ї групи IV кварталу 2019 року, потрібно подати декларацію за три квартали роботи в 1-ій чи 2-ій групі. Зробити це слід протягом 40 днів після закінчення III кварталу, вказавши суму доходу за 9 місяців та суму сплаченого єдиного податку.
Внести зміни онлайн можна навіть у випадку, коли ФОП було відкрито офлайн.
Якщо вам відмовили у внесенні змін про ФОП, причини відмови відправлять на вашу електронну адресу та продублюють в особистому кабінеті громадянина. Після усунення причин знову подайте заяву на реєстрацію.