► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Вплив на економіку
За словами єврокомісара, нафтове ембарго вплине на економіки країн ЄС, проте вплив на російську економіку буде набагато більшим.
«Наша пропозиція полягає в тому, щоб прийти до ембарго, залежно від різних нафтопродуктів, протягом дев'яти місяців. Якщо зробити це в більш короткі терміни, це може мати наслідки для світових цін на нафту, які парадоксальним чином суперечать нашим цілям», — заявив єврокомісар.
Передісторія
Раніше «Мінфін» писав, що шостий пакет санкцій ЄС, який розробила Європейська комісія, передбачає відмову від закупівель російської сирої нафти протягом 6 місяців та припинення імпорту нафтопродуктів з РФ до кінця 2022 року.
Як повідомлялося, Угорщині та Словаччині — двом країнам, які сильно залежать від імпорту нафтопродуктів — дадуть 20 місяців, щоб поступово зменшувати російський імпорт.
Читайте також: ЄС планує запровадити нафтове ембарго проти РФ вже цього року
В свою чергу, уряд Словаччини наполягатиме на тому, щоб ЄС звільнив її від ембарго на енергоносії РФ, яке може бути прийнято вже найближчим часом.
Крім того, Угорщина заявила, що блокуватиме будь-яку європейську пропозицію, яка призведе до обмеження імпорту енергоресурсів з Росії. Зокрема, нафтове ембарго.
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Захід став на шлях відмови від російських енергоресурсів: так, наприклад, Німеччина нині шукає альтернативи, Велика Британія планує повністю відмовитися від них до кінця року, а США вже запровадили ембарго.