► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Три інвестори, що побажали зберегти анонімність, заявили виданню, що їхні банки отримали виплати. Принаймні один міжнародний кліринговий дім отримав та обробив виплати за євробондами зі строком погашення у 2022 та 2042 роках.
Складності з оплатою боргів були спричинені фінансовими санкціями, які були накладені на Росію після початку повномасштабного вторгнення. Вони включали, зокрема, санкції проти найбільших банків, конфіскацію активів та заморозку валютних резервів.
На початку квітня РФ не змогла здійснити виплати за облігаціями, запустивши 30-денний пільговий період, що закінчується 4 травня. Росія спробувала обійти санкції заплативши в рублях, але таке рішення не передбачено умовами договору. І, нарешті, коли до дефолту залишалися лічені дні, РФ неочікувано оголосила, що здійснила виплати.
Читайте також: США готується до конфіскації російських активів: що заберуть і кому віддадуть
Кішки-мишки
Фінансові санкції США досі включають широке виключення для виплат за суверенним боргом. Це виключення спливає 25 травня, і Управління по контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) не демонструвало готовності продовжити його. Якщо це не буде зроблено, країні-агресору стане ще складніше тікати від дефолту.
Наступна глава почнеться 27 травня, через два дні після того, як виняток має сплисти. У той день РФ повинна буде здійснити два платежі: у доларах США на 71 млн, та у євро на 30 млн.
Читайте також: Дефолт РФ вдарить по інших ринках, що розвиваються — економіст
За словами Річарда Бріггса з GAM Holdings, OFAC може викликати дефолт в РФ у буль-який момент, заборонивши західним фінансовим установам обробляти російські платежі.
«Їхнє рішення залежатиме від того, який варіант задасться Вашингтону кращим: дозволити росіянам здійснити платіж, знизивши свої доларові резерви, чи примусити їх оголосити дефолт», — пояснив він.
Нагадаємо
Росія вже була на межі дефолту 16 березня, коли країна мала здійснити виплату за купоном у доларах. Хоча багато факторів вказували на дефолт країни у цей день, РФ все ж змогла провести валютні виплати завдяки винятку з санкцій США.
Читайте також: Економіст розповів, які наслідки для Росії матиме дефолт
Останній дефолт в РФ був у 1998 році, але тоді мова йшла про внутрішні борги. Останній пропуск виплат за зовнішніми боргами РФ допустила після більшовицького перевороту у 1917 році.