►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
Перед вильотом до Брюсселя Москва заявила журналістам, що такий податок переконає країни ЄС прискорити процес зменшення залежності від російських енергоносіїв.
«Я представлю цю пропозицію в деталях. Це буде спеціальний збір, податок, розмір якого залежатиме від ступеня залежності від російської сировини. Найочевидніше, податок стосуватиметься різного виду сировини. Такий крок має мотивувати країни пожвавити темпи зменшення залежності від РФ», — пояснила вона.
Пропонований податок охоплюватиме всю російську сировину: вугілля, газ, нафту та інші похідні сировини. За словами міністерки, новий податок буде створено за моделлю системи торгівлі викидами вуглецю, яка служить для декарбонізації європейської економіки.
Читайте також: Євросоюз обговорює, що робити з оплатою за російський газ
Самміт має відбутися 3 травня. На ньому зустрінуться міністри енергетики країн-членів ЄС, та обговорять шостий пакет санкцій, в який має бути включено ембарго на російську нафту. 4 травня у Брюселі зустрінуться посли членів ЄС та оцінять новий пакет з погляду своїх національних інтересів.
Нагадаємо
2 травня Німеччина заявила, що готова підтримати негайне ембарго ЄС на російську нафту. Це може дозволити Європі запровадити таку заборону протягом кількох днів,
Берлін довго був одним із головних противників санкцій проти російських нафти та газу, проте 27 квітня представники ФРН повідомили ЄС, що країна готова відмовитися від своїх заперечень, якщо їй дадуть достатньо часу, щоб знайти альтернативні джерела постачання.
Читайте також: РФ очікує на падіння видобутку нафти на 17% вже цього року — Reuters
Також 2 травня після інтенсивних переговорів своє вето на нафтове ембарго проти Росії відкликали Угорщина, Австрія та Словаччина.